SU VE NEM YALITIMI

  • Blog Header Image

Bodrum katlar ve kapalı otoparklar zamanla; temelin bohçalanmaması ve yalıtımının iyi yapılmaması neticesinde binaların bodrum katlarından ve kapalı otoparklardan yeraltı su kaynakları veya çevre etkenlerden sızan sular neticesinde duvarlar, taban kısımlar nemlenmeye başlar zamanla boya ve sıvanın dökülmesiyle temeli oluşturan, binanın kolonları gibi yerlerdeki metal çubuklar korozyona uğrayarak çürüterek binanın dayanım mukavemeti azaltmaktadır. Deprem veya ona benzer hafif sarsıntılar sonucunda binalarda istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu konuları kökten çözmek için ücretsiz olarak experlerimizden yardım alabilirsiniz. METROPOLİS Su Yalıtım Uzmanı bodrum katı ve kapalı otoparklar su izolasyonu konusunda uzmanlaşmış ekibiyle hizmetinizdedir.

NEGATİF TARAFTAN KRİSTALİZE SU YALITIMI

Bodrum katların dıştan yalıtımının yapılamadığı durumlarda iç taraftan yani negatif taraftan su yalıtımı yapılabilmektedir. Negatif taraftan su yalıtımı uygulamaları akan suya karşı dahi yapılabilmekte ve binayı suyun zararlı etkilerine karşı korumaktadır. Bu uygulamada öncelikle basınçlı suya karşı yalıtım yapılmakta olup, gerekli görülen durumlarda ise üzerine nem ve rutubet yalıtımı için izolasyon sıvası uygulanabilmektedir.

Negatif taraftan yapılan su yalıtımında NB Sistem kullanılmaktadır.

Bina Temellerinin Bohçalanması ve Perde Duvarların Su Yalıtımı

Islak veya rutubetli bodrum katları yaşam veya üretim alanı olarak kullanılamadığı gibi binanın ticari ömrünü ve değerini de azaltan bir unsurdur. Binaların toprak altında kalan kısımlarının binanın daha yapım aşamasında iken suya karşı yalıtımın yapılması en doğru çözümdür.

YALITIM YAPMA TEKNİKLERİ

1. Bitüm kauçuk esaslı, sürülerek uygulanan ürünler ile su yalıtımı

2. Çimento esaslı, sürülerek uygulanan ürünler ile su yalıtımı

3. Kendinden yapışkanlı, bitüm esaslı membranlar ile su yalıtımı

4. Sentetik Örtüler ile su yalıtımı

5. Perdeleme enjeksiyonu yöntemi ile yalıtım yapılmaktadır.

 

 

ETİKET: Asansör Kuyusu Yalıtımı Ankara, Asansör Kuyu Yalıtımı Ankara,  Asansör Yalıtımı Ankara,  Asansör Su Kuyusu Yalıtımı Fiyatları Ankara,

.